Připojte se se svými studenty již 10.5. na první online debatu v rámci festivalu Jeden svět!

6.5.2021 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Již v pondělí 10.5. zahajujeme školní projekce festivalu Jeden svět 2021. Ani letos jsme nechtěli žáky a studenty ochudit o pofilmové debaty, které se bohužel nemohou odehrávat v kinech, a tak jsme se rozhodli je uspořádat online. Právě 10. května od 10 hodin se můžete těšit na první online debatu pro studenty k filmu z letošní festivalové nabídky Čínský umělec v exilu. 

Dokumentární film Čínský umělec v exilu naleznete již nyní ke zhlédnutí na našem webovém portálu i spolu s výukovými materiály. Dokument vypráví příběh anonymního umělce Badiucca, který uprchl z komunistické Číny do Austrálie a svými politickými kresbami, kritickými k čínské vládě, bojuje proti totalitnímu režimu, který už dohnal mnoho jeho kolegů. Co zmůže jeden člověk proti zdánlivě všemocnému režimu? 

Debata na téma současná nedemokratická Čína

V rámci debaty se zaměříme na podmínky života v čínském nedemokratickém režimu, cenzuře tamního státního aparátu, ale i na česko-čínské vztahy. Hostem bude Kateřina Procházková, sinoložka, novinářka a analytička projektu Sinopsis a moderátorka Magdalena Slezáková, reportérka Deníku N. Zaměřuje se zejména na dění na Dálném východě, se zvláštním zřetelem na Čínu a Korejský poloostrov.

Živý přenos můžete sledovat na stránkách JSNS.CZYoutubovém kanálu Jeden svět a na Facebooku JSNS. Během online debaty můžete se svými žáky a studenty klást dotazy prostřednictví komentářů na Facebooku, Youtube nebo skrze aplikaci Sli.do. 

Sledujte online debatu

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.