Mallory Heleny Třeštíkové nově na JSNS.CZ

8.2.2017 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Podívejte se se svými žáky na časosběrný dokument o ženě, která se snaží dostat z okraje společnosti, kam ji před lety dostala drogová závislost

Film najdete nově v tematickém okruhu Závislosti.

Mnoho drogově závislých matek je při narození dítěte skálopevně rozhodnuto s narkomanií přestat, málokterá to však zvládne. Mallory svůj život kvůli malému Kryštofovi restartovat dokázala, přestože „nečekala, že to bude tak hustý“. V průběhu třinácti let navázala několik špatných vztahů, žila půl roku v nepojízdném autě, syna dala na čas do ústavu, na úřadech se marně snažila zajistit pro ně dostupné bydlení. Díky své nezdolnosti a odhodlání ale nakonec dokázala nepřízeň osudu zvrátit. Časosběrný snímek režisérky Heleny Třeštíkové přináší životní příběh, který spěje ke světlu na konci tunelu.

Film získal v roce 2015 cenu za nejlepší dokument na MFF Karlovy Vary.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.