Připravte se s žáky na festivalovou projekci

27.2.2017 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Chystáte se na festival Jeden svět? Pak jsme právě pro vás přichystali speciální instruktážní lekci, která vám pomůže připravit třídu na to, jak budou projekce probíhat, a seznámí je s tématy dokumentárních filmů, které uvidí v kině.

Některá témata zkrátka vyžadují delší čas na přemýšlení. Navíc ne všichni žáci se orientují v situaci na Ukrajině či v Sýrii a pravděpodobně ne všichni přemýšlejí o problémech, jako jsou chudoba, životní prostředí nebo stáří.

Materiály v lekci Jak se připravit na školní projekce festivalu Jeden svět vám pomůžou motivovat žáky k zájmu o dané téma a uvést je do problematiky, díky čemuž budou schopni plně "vytěžit" diskuzi po filmu.

Ještě jste svou třídu na projekci nepřihlásili? Kontaktujte svého regionálního koordinátora a domluvte se na návštěvě kina ve svém městě nebo okolí. Také v Praze zbývá posledních pár míst.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.