Vyzkoušejte lekce pro výuku cizích jazyků

16.3.2016 / JSNS

Postupně rozšiřujeme nabídku filmů, které můžete využít pro výuku angličtiny a němčiny. Nejnovější z nich je Lotte, ein Herz für Obdachlose o holčičce z Kolína, která se rozhodla pomoci bezdomovcům. Podívejte se, co dále je v naší nabídce.

V nové lekci Lotte, ein Herz für Obdachlose najdete tři výukové aktivity, které žáky vedou k zamýšlení nad příčinami bezdomovectví, možné pomoci lidem bez domova nebo je učí pojmenovávat své pocity. Zároveň procvičují základní gramatické jevy. V lekci nechybí ani informační materiály o bezdomovectví u nás i v Německu a občanském aktivismu.

Němčináři mohou využít i krátký animovaný snímek Meatrix, který se vtipnou formou věnuje velkochovu zvířat a původu masa. Tento film nabízíme také v anglické verzi pro výuku angličtiny.

O aktuálním tématu migrace pojednává další krátký animovaný snímek Giraffe in the Rain, který sleduje příběh žirafy nucené opustit svůj domov. V této lekci pro výuky angličtiny najdete rovnou čtyři aktivity pro různé jazykové úrovně.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.