Angličtina

V programu JSNS.CZ pracujeme s dokumentárními filmy, které běžně titulkujeme pro starší a dabujeme pro mladší žáky a žákyně. Řada vyučujících, kteří využívají naše výukové materiály, se na nás během let obrátila, zda bychom mohli filmy z našeho repertoáru poskytnout bez dabingu. Jako odezvu na tuto poptávku, rozšiřujeme naše tematické sekce o výuku cizích jazyků a přinášíme vám filmy v původním znění. Vyzkoušejte nově připravené aktivity specificky pro výuku angličtiny. Žákyně a žáci budou tak mít příležitost bavit se o palčivých tématech dnešního světa v dalším výukovém předmětu a procvičí si při tom anglickou konverzaci a gramatiku.

1989: From the diary of Ivana A.

2014 / 42 min. / titulky

The subject of the film is the authentic diary of 18-year old Ivana A., who uses the personable perspective of a high school student to reflect on a year of the existence of Communist Czechoslovakia.

Giraffe in the Rain

2007 / 12 min. / titulky

One day giraffe finds out that the local dictator disconnected the water pipes. Right after she revolts against the unfair act, she is expelled from her homeland.

Meatrix (English)

2003 / 4 min.

Do you know what the Meatrix is? It is the generally spread lie about the origin of meat, which we believe in.