Angličtina

Ptali jste se někdy svých žáků a žákyň, co to znamená fair trade? Doslovný překlad nám v tomto případě dá jednoduchou odpověď. Přesto žáci a žákyně někdy tápou a složitě vysvětlují. V programu Jeden svět na školách pracujeme s lidskoprávními dokumentárními filmy, které běžně titulkujeme pro starší a dabujeme pro mladší žáky a žákyně. Řada  pedagogů a pedagožek, kteří využívají naše výukové materiály, se na nás během let obrátila, zda bychom mohli filmy z našeho repertoáru poskytnout bez dabingu. Jako odezvu na tuto poptávku, rozšiřujeme naše tematické sekce o výuku cizích jazyků a přinášíme vám filmy v původním znění. Vyzkoušejte nově připravené aktivity specificky pro výuku cizích jazyků. Žákyně a žáci budou tak mít příležitost bavit se o palčivých tématech dnešního světa v dalším výukovém předmětu a procvičí si při tom konverzaci i gramatiku cizího jazyka.

1989: From the diary of Ivana A.

2014 / 42 min. / titulky

The subject of the film is the authentic diary of 18-year old Ivana A., who uses the personable perspective of a high school student to reflect on a year of the existence of Communist Czechoslovakia.

Giraffe in the Rain

2007 / 12 min. / titulky

One day giraffe finds out that the local dictator disconnected the water pipes. Right after she revolts against the unfair act, she is expelled from her homeland.

Meatrix (English)

2003 / 4 min.

Do you know what the Meatrix is? It is the generally spread lie about the origin of meat, which we believe in.