Představujeme filmy na školní projekce Jeden svět 2019

25.1.2019 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Projekce pro školy v rámci filmového festivalu Jeden svět se opět blíží! Máme pro vás přehled letošního výběru. Jako vždy nabízíme filmy z širokého spektra aktuálních lidskoprávních témat pro mladé od 8 do 20 let.

Pro děti základních škol jsou filmy rozděleny podle věku na Projekci č. 1 (8-11 let) a Projekci č. 2 (12-13 let). Tyto projekce obsahují pásmo tří krátkých filmů kolem dvaceti minut. Po každém filmu si s dětmi povídá moderátor. Více informací najdete v sekci Jeden svět dětem.

Pro studenty středních škol a  starší žáky základních škol (14 a více let) pak najdete ukázky filmů v sekci Jeden svět pro studentky a studenty. Jedná se o celovečerní filmy v délce kolem 60 minut. Po projekci snímku zpravidla následuje debata s hostem, který má osobní či odbornou zkušenost s tématem filmu.

Připomínáme, že na školní projekce je potřeba se předem přihlásit a zamluvit si místo. Přihlašování probíhá v každém městě zvlášť, pro více informací kontaktujte svého regionálního koordinátora. Pokud se chcete zúčastnit školních projekcí v Praze, buďte u počítače připraveni 6. 2. v odpoledních hodinách, kdy spouštíme přihlašování pro pražské projekce online.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.