Začaly Dny mediální gramotnosti

12.9.2019 / Mediální vzdělávání

Začátek školního roku 2019 přinesl na naše pilotní odborné školy projektové Dny mediální gramotnosti, zaměřené na téma zpravodajství. Podívejte se, jak probíhal první z nich.

První Den mediální gramotnosti se konal 11. září 2019 na Střední průmyslové škole a střední odborné škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu. Žáci 2. G oboru Grafický design nejdřív zhlédli dokumentární film Mimořádná zpráva a po společné reflexi emocí pracovali s navazujícími praktickými aktivitami, jako Výroba zpráv či Svět ve 22 minutách, kdy zjišťovali, jak vznikají zprávy, co obnáší práce redaktora a jaké faktory ovlivňují výběr zpráv do večerního televizního zpravodajství. Nakonec měli příležitost debatovat s panem Stanislavem Mundilem, vedoucím zahraniční redakce ČTK.

Prohlédněte si fotografie z projektového dne.

 

Dny mediální gramotnosti s tématem zpravodajství se konají v září a říjnu 2019 na 10 pilotních odborných školách z 5 vybraných krajů ČR. Jejich součástí je projekce dokumentárního filmu, navazující praktické aktivity a debata s novinářem z veřejnoprávního média. Probíhají v rámci projektu Mediální vzdělávání na odborných školách, kterého cílem je zvyšování mediální gramotnosti žáků středních odborných škol a učilišť a začleňování mediální výchovy do výuky.

Dny mediální gramotnosti budou pokračovat na jaře 2020 na dalších 20 odborných školách.

 

 

 

Za finanční podporu tohoto projektu děkujeme Google.org.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.