Gymnazisti z Boskovic diskutovali s žáky ZŠ o drogách

23.7.2013 / Kdo jiný?

Představujeme vám další z týmových projektů -  tentokrát aktivity studentů boskovického gymnázia, kteří se rozhodli zaměřit na drogovou scénu Boskovicka a na závěr školního roku uspořádat besedy s žáky tamní základní školy.

Samotným besedám předcházela nezanedbatelná práce v podobě dotazníků, konzultací  s odborníky a rozhovorů s občany Boskovic.
Po sesbírání všech informací a podkladů si středoškoláci připravili interaktivní program besed pro žáky 2. stupně ZŠv Boskovicích, kterou dříve také navštěvovali.  Kromě prezentace, vyplňovali žáci kvíz a diskutovali. Besedy vzbudily u žáků velký ohlas a zájem. Nejvíce ocenili fakt, že je o problematice teoreticky nepoučují dospělí a mají možnost o tématech diskutovat se svými staršími vrstevníky, kteří se vybavili nejen teorií, ale získávali i informace z terénu. Prohlédněte si fotografie z prezentací na ZŠ.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.