Několik typů, kdy v lednu promítat

14.1.2014 / Filmové kluby

Den památky obětí Holocaustu, výročí sebeupálení Jana Palacha nebo Den dětí ulice - v lednu se najde mnoho významných a mezinárodních dnů pro promítání dokumentárních filmů.

V lednu se najde mnoho významných a mezinárodních dnů, kdy mohou klubáci promítat. Za několi dní si připomeneme výročí sebeupálení studenta Jana Palacha, který si v roce 1969 vzal život, aby vyburcoval společnost upadající do čím dál větší rezignace. Třídílné drama Hořící keř o tomto alarmujícím činu je nyní k dispozici on-line.

Uctít památku zavražděných Židů a Romů za druhé světové války můžeme v pondělí 27. ledna v rámci Mezinárodního dne památky obětí Holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Na našem webu jsou k dispozici tématické filmy: Hitler, Stalin a já; Sedm světel nebo snímek o rómském holocaustu Ó ty černý ptáčku.
Poslední den v měsíci je vyhlášen jako Den dětí ulice, který je možno si připomenout filmem Děti ze stanice Leningradská o kruté realitě komunity dětí živořících v moskevské stanici metra.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.