Dneškem startují festivalové školní projekce

3.3.2014 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

V šesti pražských kinech začínají speciální dopolední projekce pro školy. Mladí lidé se během několika následujících dnů seznámí s příběhy svých vrstevníků z celého světa. Po projekci bude vždy následovat debata o filmu.

Školní projekce budou probíhat také v dalších 33 festivalových městech po celé České republice. Pokud chcete vzít své žáky do kina, stále se můžete hlásit. Seznam měst společně s přehledem termínů a kontaktů naleznete zde.

Mladší diváci se mohou těšit na kratší filmy z kategorie Jeden svět dětem, které se letos dotýkají témat, jako je chudoba, šikana, život na ulici, sociální vyloučení a dětská práce.

Pro starší žáky a studenty středních škol je určena kategorie Jeden svět pro studenty. V té budou uvedeny snímky týkající se nedemokratických režimů, nových médií či vlivu médií na mládež, aktivního občanství, dětské práce nebo environmentálního chování

Dnes rovněž proběhne oficiální zahájení festivalu Jeden svět 2014, během něhož budou projekce pro školy probíhat. Na zahájení vyhlásíme vítěze literární soutěže Stíny minulosti a již zítra se můžete těšit na jejich jména. Sledujte náš web.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.