Neváhejte a pozvěte si v listopadu do filmového klubu hosta!

9.11.2015 / Filmové kluby

Využijte naši nabídku a pozvěte si v listopadu či na začátku prosince na projekci hosta!  

Můžete si pozvat bývalého běloruského politického vězně Jevgenije Vaskoviče, 23letého aktivistu a novináře, který si odseděl celkem 5 let a letos v srpnu byl propuštěn. Jevgenij tu bude během listopadu a rád by se setkal  s mladými lidmi a seznámil je s politickou a lidskoprávní situaci v Bělorusku. Mohl by dorazit po projekci filmu Made in BY nebo Běloruský sen.

Dále si můžete pozvat mladé aktivisty z Podněstří, kteří budou v ČR během listopadu a prosince. Mohou dorazit po projekci filmu Pevnost (práva máme vyjednána). Máte tak jedinečnou šanci se dozvědět něco více o Podněstří, o území, která zůstává oblastí ruského vlivu v bezprostřední blízkosti hranic EU. 

Můžete si také pozvat vysokoškolského studenta Josefa Kučeru se specializací na africká studia, který rád navštíví filmové kluby se svojí přednáškou či vyprávěním o Subsaharské Africe… Doporučujeme nový film Hlas za kozu nebo Říkejte mi Kuču, Krev v mobilech.

Zvěte si pamětníky do škol a promítejte filmy o soudobých dějinách. Využijte manuál, jak si pozvat hosta.

Pokud byste chtěli poradit s hosty po projekci na jiné téma, neváhejte nás oslovit!

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.