Vyzkoušejte lekce pro výuku cizích jazyků

16.3.2016 / JSNS

Postupně rozšiřujeme nabídku filmů, které můžete využít pro výuku angličtiny a němčiny. Nejnovější z nich je Lotte, ein Herz für Obdachlose o holčičce z Kolína, která se rozhodla pomoci bezdomovcům. Podívejte se, co dále je v naší nabídce.

V nové lekci Lotte, ein Herz für Obdachlose najdete tři výukové aktivity, které žáky vedou k zamýšlení nad příčinami bezdomovectví, možné pomoci lidem bez domova nebo je učí pojmenovávat své pocity. Zároveň procvičují základní gramatické jevy. V lekci nechybí ani informační materiály o bezdomovectví u nás i v Německu a občanském aktivismu.

Němčináři mohou využít i krátký animovaný snímek Meatrix, který se vtipnou formou věnuje velkochovu zvířat a původu masa. Tento film nabízíme také v anglické verzi pro výuku angličtiny.

O aktuálním tématu migrace pojednává další krátký animovaný snímek Giraffe in the Rain, který sleduje příběh žirafy nucené opustit svůj domov. V této lekci pro výuky angličtiny najdete rovnou čtyři aktivity pro různé jazykové úrovně.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.