NOVINKA: Podívejte se na film o rapujících seniorech

25.4.2016 / JSNS

Jeden z divácky nejoblíbenějších snímků loňského festivalu Jeden svět máme nově na našem portálu. Sleduje příběh skupiny seniorů, kteří se vydají na dráhu hip-hoperů. Zpříjemněte si den filmem plným elánu a pozitivní energie!

Zhruba devadesátiminutový dokumentární film Hiphop-erace zachycuje fascinující cestu novozélandských seniorů. Nadšenců, kteří to se svým vystoupením chtějí dotáhnout až do Las Vegas.

Snímek je určen především pro promítání ve filmových klubech, které organizují studenti pro své spolužáky. Pokud by se vám ale hodil do výuky,budete u studentů jistě bodovat.

Můžete k němu využít univerzální výukové aktivity o vztahu mezi mladými lidmi a seniory, které najdete u podobně laděného snímku Kybersenioři.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.