Představujeme vám studentskou porotu

20.2.2018 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Víte, že na festivalu Jeden svět zasedá kromě několika profesionálních porot také porota studentská? Každý rok vybíráme několik aktivních středoškoláků z různých koutů České republiky, aby vybrali nejlepší film z kategorie Jeden svět pro studentky a studenty.

Letos tak budou hodnotit 5 snímků, jež se věnují tématům jako je boj o zachování životního prostředí pro budoucí generace (Aktivistka), svět neslyšících (Neslyšící syn), současná situace v Sýrii očima mladé kurdské novinářky (Rádio Kobání), pohled obyčejných lidí na válku na Ukrajině (Mír s vámi) a osud editorky francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo (Nic se neodpouští). Filmy promítáme jak na dopoledních projekcích pro žáky a studenty, tak pro veřejnost v odpoledních či večerních hodinách.

V porotě zasedne sedmnáctiletá Kateřina Drápelová z Třebíče, osmnáctiletý Sufian Massalema ze Smržovky a devatenáctiletá Beáta Vitovská z Prahy. Přečtěte si více o porotci a porotkyních a těšte se na jejich verdikt, který bude vyhlášen na slavnostním zakončení festivalu.

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.