Zapojte vaši školu do environmentální kampaně

9.3.2018 / Kdo jiný?

Otevřete s žáky téma dopadu nadměrné spotřeby na životní prostředí. V týdnu 23. – 27. dubna 2018 s nimi uspořádejte školní akci nebo jim pusťte některý z našich dokumentárních filmů.

Do obchodů už nechodíme kupovat jen věci, které potřebujeme, ale věci, které chceme. Doma nám pak leží dlouho nenošené oblečení, nevyužitá elektronika a jídlo z našich ledniček přesouváme přímo do koše. Do kampaně jsme proto vybrali tři filmy o nadvýrobě elektroniky (Zemřít pro design), vyhazování potravin (Just Eat it) a nadprodukci oblečení (Co se nenosí). Spolu s doprovodnou akcí je můžete promítnout i na vaší škole. 

Možnosti zapojení a přihlášku do kampaně najdete zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.