Týdny mediálního vzdělávání 2018 – nabídka pro knihovny a infocentra

16.5.2018 / Mediální vzdělávání

Tento rok vyzýváme i knihovny a informační centra, aby se také zapojily do Týdnů mediálního vzdělávání, a spolu s námi se zaměřily na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti veřejnosti.

Letošní motto O pravdu? připomíná důležitost rozlišování pravdivých a důvěryhodných informací v době, kdy se na sociálních sítích rychle šíří značné množství nepravdivých zpráv.

Uspořádejte vlastní debatu, promítání či jinou akci v duchu mediálního vzdělávání i u vás. Týdny mediálního vzdělávání probíhají letos po celé České republice od 21. května do 29. června 2018.

 

Co vám můžeme nabídnout?

  • Pošleme vám sadu plakátů, které zábavnou formou představují devět mediálních témat.
  • Pošleme vám publikaci O pravdu? na téma mediálního vzdělávání.
  • Poskytneme vám k promítání film Co dokáže lež.

Jak se zapojit?

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.