Zapojte se do Studentských voleb do zastupitelstev obcí

4.9.2018 / Studentské volby

První týden v říjnu se v České republice konají komunální volby. JSNS k této příležitosti nabízí školám možnost zorganizovat Studentské volby do zastupitelstev obcí v termínu 24. a 25 září 2018. Středoškoláci si tak budou moci vyzkoušet volit „nanečisto“.

Střední školy mohou při organizaci voleb využít materiály, které připravíme. Všechny materiály budou dostupné on-line. 

S ohledem na povahu komunálních voleb nejsme schopni zajistit celorepublikový sběr a vyhodnocení výsledků. Výsledky proto tentokrát zpracujeme a uveřejníme pouze pro volby do zastupitelstva Hlavního města Prahy, kde se tradičně do Studentských voleb zapojuje nejvíce škol. Mimopražské školy však mohou materiály ke Studentským volbám využívat bez registrace a výsledky zveřejnit dle svého uvážení prostřednictvím vlastních kanálů.

Více informací ke Studentským volbám do zastupitelstev obcí najdete zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.