Přihlaste se na konferenci "JSNS.CZ VE VAŠÍ TŘÍDĚ"

14.2.2020 / Vzdělávání vyučujících

Během 22. ročníku festivalu Jeden svět pro vás připravujeme konferenci "JSNS.CZ VE VAŠÍ TŘÍDĚ". Na ní se dozvíte, jak efektivně využít film a další audiovizuální materiály ve výuce

Konference proběhne 10. března v Centru současného umění Dox.

Na programu bude panelová debata na téma Jak vytvářet dobrou atmosféru ve třídě? Tu povedou zkušení kolegové, kteří s našimi materiály dlouhodobě pracují a další odborníci na poli prevence.

 

Následovat budou zajímavé workshopy s ukázkovými hodinami. Odpoledne pak promítneme film Mám to v krvi z letošního programu festivalu Jeden svět s následnou debatou.

Kompletní program a další informace najdete na stránce konference.

Na celou akci je vstup zdarma, je však nutné se zaregistrovat. Registraci jsme prodloužili do 6. března 2020.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.