Stáří

Ne každý má to štěstí žít život, jaký by si přál. Řada lidí se ocitá na okraji společnosti, ať už vlastním přičiněním, vinou někoho jiného, či prostým nezájmem okolí. Jednou z příčin může být i stáří – životní etapa, která se bude jednou osobně týkat prakticky každého z nás. Přesto jsou to právě senioři, kteří se mnohdy potýkají s nezájmem druhých a samotou. Někteří žijí stále činorodým životem plným koníčků, jiní ale potřebují povzbudit a cítit oporu. Pomocí lekce, kterou jsme pro vás připravili, se pokuste se svými žáky zamyslet nad stereotypy a předsudky vůči stáří. Diskutujte o jeho negativech a pozitivech a o tom, jak seniory více zapojit do aktivního společenského života a učinit tak ze stáří plnohodnotnou etapu lidského života.

Hiphop-erace

2014 / 57 min.

Proč by se nemohl soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce zúčastnit hiphopové taneční soutěže?

Kybersenioři

2014 / 52 min.

Teprve před pár měsíci se skupina seniorů naučila, co to je Facebook, YouTube nebo Skype, k čemuž jim dopomohli studenti středních škol.

Moje babička Lien

2011 / 15 min.

Čtrnáctiletá Christel z Holandska chodí pravidelně navštěvovat svoji babičku Lien, která žije v domově s pečovatelskou službou

Šmejdi

2013 / 75 min.

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory

Tančím pro tebe

2015 / 30 min.

Tradiční norský tanec „halling“ byl odjakživa mužskou záležitostí. „Hodně lidí si myslí, že halling není pro dívky...“ říká hlavní hrdinka filmu Vilde, která se tomuto neobvyklému koníčku věnuje. Věří totiž, že se usilovným tréninkem dokáže mužům vyrovnat. Dědeček je vážně nemocný a Vilde doufá, že mu její úspěch udělá radost.

Život ve fotografiích

2011 / 58 min.

Ani dvougenerační rozdíl nemusí být překážkou hlubokého a láskyplného vztahu