Ukázková hodina či workshop pro učiliště a SOŠ zdarma 

11.5.2022 / Vzdělávání vyučujících

Přemýšlíte, jak zapojit výuku s dokumentárním filmem i na střední odborná učiliště a školy? Rádi pro vás přímo na vaší škole zrealizujeme ukázkovou hodinu s filmem podle vašich potřeb. Pokud byste chtěli poradit, jak na výuku s dokumentárním filmem ve vaší třídě, nabízíme vám také uspořádání workshopu zaměřeného na naši základní metodiku pro celý pedagogický sbor. Zdarma si u nás také můžete objednat metodickou příručku "Učíme s filmem – využití dokumentárního filmu ve výuce", ve které najdete praktické tipy do vašich hodin. 

Chtěli byste vidět, jak vypadá vyučování s dokumentárním filmem v praxi? Využijte příležitosti realizace ukázkové hodinu pro třídu nebo workshop zaměřený na naši základní metodiku pro celý pedagogický sbor na vaší škole zdarma. Bezplatně můžete získat také metodickou příručku "Učíme s filmem – využití dokumentárního filmu ve výuce"

Podívat se na kompletní nabídku 

 

V nabídce pro střední odborné školy a učiliště mimo jiné nabízíme:

  • ukázkovou hodinu přímo ve vyučování – ve třídě pro vás a vaše žáky uspořádáme projekci filmu včetně aktivity před a po projekci a diskuzi; téma filmu vybereme na základě vašich potřeb. Hodinu povedou zkušení lektoři – vyučující, kteří s námi dlouhodobě spolupracují;
  • zkrácený seminář/workshop Začínáme učit s filmem pro vaše kolegy přímo u vás na škole dle vašich časových možností;
  • konzultace a podporu při práci s dokumentem;
  • nemusíte se účastnit všeho – míra zapojení záleží čistě na vás a vašich možnostech a není závazná.

 

"Promítám filmy na odborné škole a jsem moc ráda, že Jeden svět na školách existuje. Společné sledování filmů otevírá důležitá témata a studenti ocení možnost sdílet názory a emoce. Navíc jsou překvapeni důvěrou – tím, že jejich pohled má váhu a není hodnocen z hlediska správnosti, protože ta tady ani neexistuje," hodnotí práci s dokumentárním filmem Ida Vohryzková ze SZdŠ Ústí nad Labem.

 

Pro začátek doporučujeme: