Hlaste se do nového ročníku projektu Z místa, kde žijeme

23.1.2023 / Příběhy bezpráví / JSNS

Máte ve své třídě aktivní studenty se zájmem o moderní dějiny a lidská práva? Přihlaste se s nimi do nového ročníku projektu Z místa, kde žijeme. Každoročně vyzýváme studenty, aby ve svém okolí hledali pamětníky, jejichž život poznamenalo komunistické bezpráví, a zaznamenali jejich příběhy. Mladí lidé, kteří se již narodili do svobody a demokracie, se tak osobně setkávají s těmi, kteří většinu života prožili v totalitě. Zároveň s tím se již podruhé zaměříme i na osudy lidí, kteří v současnosti bojují za dodržování lidských práv v zemích postsovětského regionu. Počet zapojených týmů je omezen, s registrací proto neváhejte. 

Studentské týmy vyhledají a zpracují příběh pamětníka komunistického bezpráví ve svém regionu, kterého poté nominují na Cenu Příběhů bezpráví. Na jeho základě jim budou přiřazeny podobné příběhy lidí, kteří se v současné době zasazují o dodržování lidských práv v zemích postsovětského regionu. Jejich osudy následně propojí během lidskoprávní kampaně přímo na své škole. Výstupy budou poté umístěny i na webu jsns.cz na stránce projektu Z místa, kde žijeme. Tam také již nyní naleznete registrační formulář a detailní informace k zapojení. 

  • Projekt začíná úvodním setkáním v Praze 25. – 26. března,  vrcholí v druhé polovině listopadu a v průběhu prosince u příležitosti Dne lidských práv (10. prosince), kdy studenti budou prezentovat na škole výstupy svého projektu. 

  • Týmy by měly ideálně mít 5 členů a jednoho vyučujícího (supervize je honorovaná).

  • Určeno pro: střední školy nebo žáky 8. třídy základní školy

Jak se zapojit?

Registrujte se do 24. února vyplněním formuláře. Počet přihlášených týmů je omezen, s registrací proto neváhejte. Pokud si nejste jisti, zda je projekt pro vás, domluvte si krátkou informační schůzku s koordinátorkou projektu: natalie.hadwigerova@jsns.cz.

Podívat se můžete také na to, jak probíhal loňský ročník

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.