Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví 2016

1.12.2015 / Příběhy bezpráví

Spustili jsme přihlašování na další, tedy osmý, ročník Ceny Příběhů bezpráví, který věnujeme Josefu Toufarovi. Potkali-li jste se s někým, kdo se aktivně postavil komunistickému režimu a zaslouží si za to naši úctu a uznání, nominujte ho!

Je-li vám, nebo vašim studentům mezi 13 a 21 lety a potkali jste s osobností, která by si podle vás tuto cenu zasloužila, nominujte ji v online formuláři. Ze zaslaných nominací vybere studentská porota tři laureáty, kteří cenu převezmou při slavnostním zahájení Příběhů bezpráví v pražském kině Lucerna v listopadu 2016.

Ročník 2016 jsme se rozhodli věnovat katolickému knězi Josefu Toufarovi, který v roce 1950 podlehl následkům krutého mučení ve valdické věznici. Přečtěte si o něm více na stránkách Ceny Příběhů bezpráví.

Podívejte se, kdo v uplynulých sedmi letech dostal toto ocenění a reportáž z posledního předávání, které proběhlo před měsícem.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.