Přijďte s dětmi strávit příjemný podvečer do Langhansu

13.2.2014 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Máte děti ve věku mezi 8 až 11 lety a už nevíte, jaký program jim po škole vymyslet? Pak je vezměte na promítání čtyř krátkých snímků, které je seznámí s příběhy jejich vrstevníků z České republiky i ze zahraničí. O filmech si děti budou povídat s moderátorkou a nakonec je čeká výtvarná dílna.

Můžete se těšit na tyto snímky:
Moje babička Lien / Annelies de Wit, Nizozemí, 2011, 15 min.
Škola v Kálú / Sahra Mosawi, Afgánistán, 2012, 10 min.
Dávej pozor! / Kamila Zlatušková, Česká republika, 2012, 15 min.
Malé mužstvo / Dani Resines a Roger Gómez, Španělsko, 2011, 10 min.

Vstup zdarma, zahraniční filmy jsou opatřeny českým dabingem.

Moderace a workshop: Adéla Skálová – působí ve společnosti Člověk v tísni jako koordinátorka Studentských filmových klubů Jednoho světa na školách. Pracuje s mladými lidmi, má bohaté lektorské zkušenosti a pravidelně organizuje workshopy pro děti. 

Pozvánka ke stáhnutí v pdf.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.