Připomeňte si 17. listopad oblíbeným filmem

12.11.2015 / Příběhy bezpráví

K výročí sametové revoluce doporučujeme film 1989: Z deníku Ivany A. Patří mezi nejoblíběnejší na našem portálu. Promítněte ho svým žákům a připomeňte jim události revolučního roku. Zveme vás také na Koncert proti totalitě, který se uskuteční 17. listopadu.

Film Karla Strachoty jsme připravili pro loňský Měsíc filmu na školách. Od té doby se vyšplhal mezi nejpromítanější snímky na našem portálu.

V tématickém okruhu k sametové revoluci najdete ale i řadu dalších zajímavých snímků. A pokud ještě nemáte plány na 17. listopad, zveme vás na Koncert proti totalitě. Vstup je zdarma a můžete si tu prohlédnout i jednu z výstav Z místa, kde žijeme.

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.