Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví 2016

1.12.2015 / Příběhy bezpráví

Spustili jsme přihlašování na další, tedy osmý, ročník Ceny Příběhů bezpráví, který věnujeme Josefu Toufarovi. Potkali-li jste se s někým, kdo se aktivně postavil komunistickému režimu a zaslouží si za to naši úctu a uznání, nominujte ho!

Je-li vám, nebo vašim studentům mezi 13 a 21 lety a potkali jste s osobností, která by si podle vás tuto cenu zasloužila, nominujte ji v online formuláři. Ze zaslaných nominací vybere studentská porota tři laureáty, kteří cenu převezmou při slavnostním zahájení Příběhů bezpráví v pražském kině Lucerna v listopadu 2016.

Ročník 2016 jsme se rozhodli věnovat katolickému knězi Josefu Toufarovi, který v roce 1950 podlehl následkům krutého mučení ve valdické věznici. Přečtěte si o něm více na stránkách Ceny Příběhů bezpráví.

Podívejte se, kdo v uplynulých sedmi letech dostal toto ocenění a reportáž z posledního předávání, které proběhlo před měsícem.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.