Celoroční kurz pro třídní učitele - školní rok 2024/2025

Podporovat dobré vztahy ve třídě, učit žáky dobře komunikovat, formulovat své názory a umět vyslechnout názory jiných, otevírat citlivá témata a mnohé další; to jsou nároky, které na pedagogy klade současná doba. 

Po úspěšném pilotním ročníku kurzu 23/24 proto otevíráme další běh kurzu pro školní rok 24/25. Kurz je akreditován MŠMT. 

Je určený především pro třídní učitele na ZŠ a SŠ, vhodný je také pro školní metodiky prevence, školní psychology a výchovné poradce. Během pěti celodenních setkání (tedy 40 hodin vzdělávání) společně s našimi zkušenými lektory a Vašimi pedagogickými kolegy Vlastou Urbanovou, Zuzanou Pasekovou, Lucií Tetivovou a Bohuslavem Sedláčkem sami na sobě vyzkoušíte, jak naše metodika funguje a jak ji využít  v průběhu třídnických hodin.

Během kurzu můžete počítat i s metodickou a odbornou podporou ze strany organizačního týmu a našich lektorů. Náplň jednotlivých setkání přizpůsobíme Vašim potřebám a zkušenostem. 

Účastníci minulého kurzu o tom, co jim kurz dal: 
  • Neskutečnou motivaci do učení a do TH. Vždy jsem odjížděla pozitivně naladěná a natěšená, jak si aktivity vyzkouším. Bylo nesmírně obohacující být v tak skvělé skupině pedagogů a učit se jeden od druhého. Určitě jsem i sebevědomější při řešení určitých témat ve třídě a film vnímám jako velkou podporu mé práce.
  • Chuť zkoušet nové věci. Vědomí, že i když se zdá, že aktivita nevyšla podle našich představ, něco v dětech zůstane a mají o čem přemýšlet.
  • Byl to jeden z nejlepších kurzů, jaké jsem absolvovala. Bylo vidět, že se jen nesnaží vyčerpat a naplnit čas, aby bylo možné čerpat dotaci. Vše bylo skvěle připravené, lektoři skvělí a navíc jsme se sešli i jako účastníci.
  • Nejlepší školení, jaké jsem kdy absolvovala. 
  • Pro mě bylo velké wow, když jsem zjistila, jak pracovat s reflexí po filmu. Najednou do sebe vše zapadlo, protože máme velké třídy s mnoha dětmi a díky promítání vím, jak na to, aby se každé dítě mohlo vyjádřit, ozvat, mít svůj názor a nemusím čekat, až se někdo přihlásí.
  • Promítání mi poskytuje lehce použitelný nástroj k tomu, abych v dětech budovala občanské i lidské cítění a možnost diskutovat o tématech, ke kterým se normálně nedostanu. 
  • Někteří žáci se více otevřeli. Mnoho z nich alespoň při diskuzích shodilo "frajerskou a vtipálkovskou masku" a byli velmi upřímní. Za to jsem především ve třídě plné kluků moc ráda.

Harmonogram:

Den 1:  čtvrtek 26. 9. 2024

Den 2:  úterý 22. 10. 2024

Den 3:  středa 11. 12. 2024

Den 4: březen 2025, bude upřesněno i po dohodě s účastníky

Den 5:  duben - květen 2025, bude upřesněno i po dohodě s účastníky

Mezi jednotlivými setkáními si budete zkoušet metodiku se svou třídou; zkušenosti potom společně zreflektujeme. 

Čas: 9:00 - 16:00

Místo konání: Praha (přesné místo konání bude upřesněno)

Kapacita: 25 

Cílová skupina: pedagogičtí pracovníci SŠ a ZŠ (budeme pracovat především s filmy vhodnými pro obě skupiny tzn. na pomezí ZŠ a SŠ)

Cena: zdarma

Rozsah: 40 hodin akreditovaného vzdělávání, 5 celodenních setkání

Podmínky účasti:

- možnost pracovat s jednou vybranou třídou po dobu celého školního roku

- možnost zúčastnit min. 4 z 5 setkání

- níže prosím vyplňte krátkou motivaci pro účast v kurzu

- vyplněním přihlášky se přihlašujete na celý kurz

- za 1 školu je zatím možno přihlásit pouze 1 pedagoga (v případě změny dáme vědět)

 

Program:

Během každého setkání budeme vždy pracovat s několika filmy  a aktivitami, případně přizveme hosta. Konkrétní program bude k dispozici před začátkem kurzu přihlášeným účastníkům. 

Pracovat budeme převážně s materiály vhodnými pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. 

Den 1: přednosti a úskalí filmu v třídnických hodinách, jak začít 

Den 2: prohlubujeme zkušenosti, další filmy, které otevírají diskuzi a porozumění 

Den 3: práce s citlivými tématy; obavy, které máme, co všechno se může stát, když s dětmi začneme mluvit

Den 4: mediální vzdělávání - bezpečí a nástrahy virtuálního světa

Den 5: reflexe proběhlého roku, téma, film, aktivita a host dle preferencí účastníků

Vyplňte svou motivaci pro účast v kurzu níže a klikněte na Odeslat.  Aby přihláška fungovala, musíte být přihlášení.  Následně obdržíte potvrzující e-mail. Děkujeme!

Před vyplněním formuláře se přihlaste do svého JSNS.CZ profilu.

Chci se přihlásit

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.