Skripta pro VŠ

Spolupracují s námi

  • PedF UK v Praze
  • FF UK v Praze
  • HTF UK v Praze
  • FF UJEP v Ú.n./L
  • PedF MU v Brně
  • FP TUL v Liberci
  • PdF UHK v Hradci Králové
  • TF JCU v Českých Budějovicích

Školíme budoucí vyučující

Věříme, že metody výuky s využitím audiovizuálních prostředků mají být i součástí přípravy budoucích vyučujících. Proto nabízíme pedagogicky zaměřeným fakultám semináře, a studentům, kteří se chystají na povinné pedagogické praxe, zpřístupňujeme po registraci naše filmy a materiály.

„Na akademické půdě pro mě byla ochutnávka metodiky Jednoho světa na školách závanem čerstvého vzduchu v častých vodách tradičních frontálních monologů. I já věřím, že vhodně a systematicky vedené neformální zážitkové vzdělávání, které cílí nejen na kognitivní, ale  zvlášť pak u řemeslně a umělecky dobře zvládnutého dokumentárního filmu  i na emoční a ideálně i motivační a volní složku osobnosti, má značný potenciál pozitivně ovlivňovat kritické myšlení, postoje a v důsledku i jednání lidí a plánuji se v něm s chutí i nadále angažovat.“

Petra Doležalová, studentka speciální pedagogiky a psychologie

 

Semináře na vysokých školách

Vysokým školám připravujícím budoucí vyučující nabízíme dva typy seminářů zaměřené na možnosti výuky s využítím dokumentárních filmů:

  • Jednodenní semináře, mohou být obecné i tematicky zaměřené (například na mediální výchovu, moderní dějiny, lidská práva apod.). Na přání zajistíme účast hosta - odborníka na vybrané téma.
  • Celosemestrální volitelný kurz o využití audiovizuálních vzdělávacích prostředků v globálním rozvojovém vzdělávání. Kurz navštěvuje průměrně 20 studentů za semestr. Studenti si během kurzu sami vyzkouší výuku s audiovizuálními lekcemi dle svého výběru a mají možnost individuálních konzultací s lektory kurzů. 

Lektory seminářů jsou proškolení vyučující, kteří mají s využitím audiovizuálních materiálů v hodinách vlastní dlouhodobé zkušenosti.

Máte zájem o uspořádání tohoto kurzu na vaší vysoké škole? Kontaktujte Kláru na e-mailu: klara.bilkova@jsns.cz.

Čeká vás povinná pedagogická praxe a chcete ve výuce využít filmy a materiály webu jsns.cz? Zaregistrujte se a po dobu odborné praxe budete moci pracovat se všemi našimi materiály zdarma.

Lektoři

Vlasta Urbanová

Pedagožka a výchovná poradkyně. Lektorka a metodička JSNS již přes 15 let.

Zuzana Paseková

Středoškolská pedagožka, metodička prevence s JSNŠ materiály pracuje od roku 2008.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.