Ukázkové hodiny

Chcete s vašimi  žáky a studenty otevírat důležitá témata a pracovat s filmem, ale nevíte jak na to? Kontaktujte nás a my pro vaši třídu zdarma uspořádáme ukázkovou hodinu. Našim cílem je naučit vás pracovat s filmem tak, abyste příště již hodinu zvládli s filmem bez obav. Nedílnou součástí je kromě aktivit spojených s promítáním filmu i práce s emocemi, kterou vám lektor rovněž ukáže. 

Ukázkové hodiny probíhají na různá témata v rámci našich tematických okruhů. Doporučujeme volit v souladu s předmětem, ve kterém bude hodina probíhat, není to však podmínkou. Finální výběr konkrétního filmu a aktivity je nakonec na lektorovi. 

Lektory ukázkových hodin jsou proškolení vyučující, kteří mají s využitím audiovizuálních materiálů v hodinách vlastní dlouhodobé zkušenosti.

Podmínky

  • jedna ukázková hodina je vždy jen pro jednu třídu (je ale možnost uspořádat dvě ukázkové hodiny v jeden den v rámci jedné školy)
  • je důležité být jako vyučující přítomen ve třídě se svými žáky a načerpávat inspiraci od našeho lektora/lektorky (zároveň je nežádoucí, aby bylo přítomno více vyučujících - při práci s emocemi by to mohlo pro žáky být nepříjemné)
  • hodina by měla sloužit k ukázce práce s filmem pro vyučující, po proběhnutí ukázkové hodiny tedy oceníme, když začnete sami promítat filmy s větší frekvencí 

Co je ještě potřeba, pokud si chcete ukázkovou hodinu objednat?

  • mít připravené technické zázemí – připojení na wifi, počítač, projektor, dobré ozvučení
  • mít na nás vyhrazených 90 minut, tedy dvě vyučovací hodiny
  • mít možnost zatemnění třídy/prostoru, kde se bude promítat

Zaujala vás možnost ukázkové hodiny? Přihlaste svou třídu.