Ukázkové hodiny

Chcete s vašimi studenty otevírat důležitá témata a pracovat s filmem, ale nevíte jak na to? Kontaktujte nás a my pro vaší třídu zdarma uspořádáme ukázkovou hodinu. Našim cílem je touto ukázkou naučit vyučujícího pracovat s filmem tak, aby byl příště schopný hodinu s filmem beze strachu odučit sám. Nedílnou součástí je kromě skupinových aktivit spojených s promítáním filmu i práce s emocemi. 

Ukázkové hodiny probíhají na různá témata v rámci našich tematických okruhů. Doporučujeme volit v souladu s předmětem, ve kterém bude hodina probíhat, není to však podmínkou.

Lektory ukázkových hodin jsou proškolení vyučující, kteří mají s využitím audiovizuálních materiálů v hodinách vlastní dlouhodobé zkušenosti.

Podmínky

  • jedna ukázková hodina je vždy jen pro jednu třídu (je ale možnost uspořádat dvě ukázkové hodiny v jeden den v rámci jedné školy)
  • je důležité být jako vyučující přítomen ve třídě se svými studenty a načerpávat inspiraci od našeho lektora/lektorky (zároveň je nežádoucí, aby bylo přítomno více vyučujících - při práci s emocemi by to mohlo pro studenty být nepříjemné)
  • je zároveň nutné si po samotné ukázkové hodině vyhradit alespoň 15 minut na následnou reflexi s lektorem (tento čas slouží k tomu, aby vám lektor ještě jednou ukázal web a lekce, případně se jedná o prostor, kdy se můžete doptat na vše potřebné)
  • hlavním cílem ukázkové hodiny je ukázat práci s filmem a emocemi vyučující/mu, po jejím proběhnutí tedy oceníme, když začnete sami promítat filmy s větší frekvencí 

! Upozorňujeme, že nejsme program primární prevence.

Co je ještě potřeba, pokud si chcete ukázkovou hodinu objednat?

  • mít připravené technické zázemí – připojení na wifi, počítač, projektor
  • mít na nás vyhrazených 90 minut, tedy dvě vyučovací hodiny
  • mít možnost zatemnění třídy/prostoru, kde se bude promítat

Před vyplněním formuláře se přihlaste do svého JSNS.CZ profilu.

Chci se přihlásit

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.