Podrobné informace o školních projekcích v Praze

Festivalová kina

Cena vstupného je ve všech kinech jednotná - 70 Kč na osobu; pedagogický doprovod zdarma.

 • Atlas
  Sokolovská 1, Praha 8
  Otevírací doba pokladny od 8.00 hod.
  www.kinoatlas.cz
 • Evald
  Národní 28, Praha 1
  Otevírací doba pokladny od 8.30 hod.
  www.evald.cz
 • Kino 35 (Francouzský institut)
  Štěpánská 644/35
  Otevírací doba pokladny od 8.30 hod.
  kino35.ifp.cz
 • Lucerna
  Vodičkova 36, Praha 1
  Otevírací doba pokladny od 8.15 hod.
  www.lucerna.cz
 • Městská knihovna
  Mariánské nám. 1, Praha 1
  Otevírací doba pokladny od 8.30 hod.
  www.mlp.cz
 • Ponrepo
  Bartolomějská 11, Praha 1
  Pokladna zavřená, vstupné se vybírá před vstupem do sálu
  www.nfa.cz/cz/kino-ponrepo
 • Světozor
  Vodičkova 41, Praha 1
  Pokladna zavřená, vstupné se vybírá před vstupem do sálu
  www.kinosvetozor.cz

 

Často kladené dotazy a potřebné informace o přihlašování

 • Musím mít na objednání školní projekce registraci na jsns.cz? 
  Pro objednání projekce je skutečně potřeba být zaregistrován. Registrace vám zabere jen chvilku. Po zahájení přihlašování na festival se pak stačí už jen přihlásit a vybrat si některou z projekcí v našem programu. Pokud byste si s registrací či s přihlášením nevěděli rady, zavolejte nám na help linku pro registrace 777 787 937 a my vám rádi pomůžeme.
   
 • Jak online přihlašování funguje? Mám hned po odeslání žádosti místo na projekci jisté? 
  Při odeslání online požadavku si místa na projekci rezervujete. To znamená, že se váš požadavek k dané projekci zařadí do fronty (na webu už se u ní odečtou místa v celkové kapacitě). Poté, co jí naši pracovníci zkontrolují a potvrdí, přijde vám e-mail, že je vaše rezervace schválena. Nebudete-li si jisti, neváhejte nám zavolat na 734 428 308.
   
 • Jak poznám, zda už je moje rezervace závazně potvrzená?
  Stav vašich rezervací vám bude oznámen e-mailem. Také ho však můžete rozeznat podle ikonek u objednaných projekcí v programu:

 

Vaše rezervace čeká na schválení.
  Vaše rezervace je schválena.
 • Proč se nemohu přihlásit na žádné projekce? Všechny jsou šedivé. 
  Aby se vám zobrazily projekce, na které se můžete přihlásit, musíte nejdříve vyplnit všechny povinné položky označené hvězdičkou. Náš systém vám pak rovnou zobrazí ty projekce, které jsou pro vás vhodné podle zadaných parametrů.
 • Po vyplnění všech parametrů mi systém nenabízí žádné výsledky. Co to znamená?
  Může to znamenat několik věcí:

  - Všechny vhodné projekce pro tyto parametry jsou již obsazené. Pokud je tomu tak, napište nám e-mail na skolniprojekce@jsns.cz. V případě, že se uvolní místo, nebo přidáme další projekci, která bude pro vás vhodná, ozveme se vám. Můžete také vyzkoušet rozdělit své žáky na více menších skupin (například každá třída zvlášť, a ne celý ročník najednou) a tak se vejdete i na projekce, kde  zbývá méně volných míst.

  - Žádná vhodná projekce pro tyto parametry neexistuje. Pokud například zadáte věkový rozsah 8-15 let, žádné výsledky se vám neobjeví, protože projekce pro takový věkový rozsah nenabízíme. Podívejte se na seznamy filmů Jeden svět dětem a Jeden svět pro studentky a studenty, kde si můžete ujasnit, co je komu určeno.
 • Jak to, že kapacita projekcí je tak malá, když se do sálu vejde třeba i 300 lidí?
  Po každé školní projekci následuje moderovaná diskuze, u filmů pro starší žáky je zpravidla přítomen i host.  Dle našich dlouholetých zkušeností je lepší pracovat s menším počtem diváků v publiku. Doporučené maximum diváků pro tyto diskuze je 70 osob u projekcí pro děti a 150 pro starší žáky. Pokud je tento limit překročen, atmosféra v sále nemusí být úplně ideální a kvalita debaty tím dost trpí.
 • Můžu vzít svoji třídu na projekci pro jinou věkovou skupinu? Film by se mi hodil do výuky víc než ten, který je jim podle věku určen. 
  Snímky pro jednotlivé věkové kategorie vybíráme opravdu pečlivě s ohledem na věk diváků. Filmy mohou obsahovat např záběry, které nejsou vhodné pro mladší diváky. Navíc v zájmu kvality diskuze nemícháme různé věkové skupiny dohromady. V kině musí panovat pohodová a bezpečná atmosféra, aby se žáci nebáli položit jakýkoli dotaz. Pokud se v sále na projekcích setká skupina např. dvanáctiletých dětí se sedmnáctiletými, je diskuze velice nevyvážená.
 • Jaká je cena vstupného? Musí učitelé platit?
  Jednotné vstupné pro žáky ve všech kinech je 70 Kč/os., držitelé průkazů ZTP mají slevu 50%. Pedagogický doprovod má vstup zdarma, a ještě obdrží balíček se zajímavými materiály. Pokud byste ho na projekci nedostali, neváhejte se o něj přihlásit u vedoucího daného kina.
   
 • Můžu zaplatit projekci přes fakturu/bankovní převod?
  Způsob platby je potřeba řešit vždy s konkrétním kinem, kde projekci máte v plánu zhlédnout. Výše na této stránce jsou zmíněna veškerá kina, kde školní projekce pořádáme, společně s adresami i s jejich webovými stránkami. Zkontaktujte tedy, prosím, přímo zaměstnance kina, který s vámi způsob platby vyjedná.
   
 • Ještě nevím, zda půjdu na projekci jako doprovod já nebo jiný/á vyučující. Co mám dělat?
  Svou školu bez obav přihlaste. Pokud místo vás půjde na projekci někdo jiný, můžete kontakt přidat později skrze odkaz, který vám přijde v mailu o potvrzení rezervace.
   
 • Co je to "Relaxovaná projekce"?
  Projekce č. 1, kde je prostředí jemně přizpůsobené žákům a žákyním s poruchami pozornosti, autistického spektra nebo s mentálním postižením (ale vítáni jsou samozřejmě všichni diváci). Na této projekci se světla úplně nezhasínají, zvuk není nahlas jako při ostatních projekcích a na začátku nepouštíme trailery, začínáme rovnou filmem. Návštěvníci promítání nemusí přísně dodržovat ticho v sále a mohou si sednout tam, kde jim je to nejpříjemnější. Věková hranice je zde nastavena volněji.