Stejné příběhy, jiná jména | Podcastová série o lidských právech

Práva jednotlivců i skupin jsou ve světě stále porušována a nemalou měrou se na tomto stavu podílejí nedemokratické režimy totalitních států. Stejně jako byli v době komunistického Československa perzekvováni statečné osobnosti, které aktivně vzdorovaly zločinnému režimu, musí i dnes v mnoha zemích lidé za lidská práva stále bojovat

Poslechněte si novou podcastovou sérii Stejné příběhy, jiná jména vzdělávacího programu Jeden svět na školách, která se zaměří na porušování lidských práv v době komunismu v Československu a aktuálně v zemích bývalého Sovětského svazu. Skrze konkrétní příběhy se dozvíte o metodách perzekuce ze strany vládnoucí moci v ČSSR nebo osudy lidskoprávních aktivistů ze současného Ruska, Běloruska a Ukrajiny. 

V každém díle zasadí jednotlivé příběhy do kontextu odborníci na dané téma. O komunistické minulosti promluví historik Petr Blažek a na současnou situaci se zaměří ukrajinistka Lenka Víchová, rusista a novinář Ondřej Soukup Ondřej Klípa z Institutu mezinárodních studií. Všemi díly vás provede moderátorka Jana Peroutková.   

Podcastovou sérii nabitou skutečnými příběhy a zajímavými informacemi uslyšíte již od 5.12. 2022 na webu jsns.cz a v podcastových aplikacích.

Zapojte se do lidskoprávní kampaně!

Otevřete se svými žáky a studenty debatu o důležitosti svobody a demokracii. Využijte kromě podcastů i dokumentární filmy a další materiály a zapojte se do lidskoprávní kampaně. Získáte tak přístup nejen k našim materiálům, ale také k webináři s expertem na lidská práva.

Přihlaste se

Díl první: Československo 50. léta

Všechny díly podcastové série budou zveřejněné 5. prosince

Díl druhý: Československo 70. léta

Všechny díly podcastové série budou zveřejněné 5. prosince

Díl třetí: Rusko

Všechny díly podcastové série budou zveřejněné 5. prosince

Díl čtvrtý: Ukrajina

Všechny díly podcastové série budou zveřejněné 5. prosince

Díl pátý: Bělorusko

Všechny díly podcastové série budou zveřejněné 5. prosince

Partner projektu:

Spot a podcast Stejné příběhy, jiná jména vznikl díky podpoře Norských fondů v rámci projektu JSNS - Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů (reg. č. LP-HRMGSA-046). 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.