Výuka na dálku s JSNS

Využijte materiály Jednoho světa na školách přizpůsobené výuce na dálku – žáci tak mohou zhlédnout film a samostatně vypracovat úkoly či seminární práce přímo z domova.

Lekce jsou řazené do kategorií podle stupně vzdělávání a podle našich hlavních tematických okruhů.
 

Vyberte si lekce vhodné k výuce na dálku

 

I. stupeň ZŠ

Žáci si vyzkouší samostatně natočit video, napsat básničku, vytvořit plakát nebo psát v angličtině. Prohlédněte si rozmanité aktivity vhodné pro mladší žáky ZŠ.

 

 

Lekce pro I. stupeň základních škol

II. stupeň ZŠ

Na žáky čeká interaktivní e-cvičebnice, tvorba prezentací a kreativních myšlenkových map, psaní úvah i práce na individuálních projektech. 

 

 

Lekce pro II. stupeň základních škol

Střední školy

Žáci v aktivitách vyhledávají a třídí informace, reflektují své pocity, pracují s pracovními listy, či se v úvahách zamýšlí nad různorodými globálními i historickými tématy. 

 

 

Lekce pro střední školy

Všechny audiovizuální výukové lekce JSNS

Kromě každodenních tipů k výuce na dálku můžete využívat veškeré audiovizuální lekce JSNS, které jsme dočasně všem zpřístupnili. V seznamu můžete hledat podle témat nebo pomocí podrobnějšího vyhledávání.  

Doporučení pro vyučující  

  • Důležitou součástí při práci s AV lekcemi je reflexe emocí, která by měla bezprostředně po zhlédnutí filmu proběhnout i v případě, že se na film žáci dívají samostatně. Výborně poslouží metody R.A.F.T., Jedno slovo, Pětilístek nebo I.N.S.E.R.T.
  • Do výuky na dálku se mohou zapojit také rodiče (zvláště u žáků I. stupně ZŠ). Přitom mohou využít naše doporučení Jak na reflexi po filmové projekci, na které je můžete upozornit. Metody reflexe pomohou přirozeně vyjádřit dojmy, emoce a uvolnit napětí po téměř jakémkoli zážitku.
  • U každé AV lekce naleznete také informační materiál ve formě Otázek a odpovědí, který popisuje kontext dané problematiky. 
  • Podívejte se na souhrn tipů, jak na výuku na dálku s JSNS materiály.

Máte dotazy?  

Pokud máte jakékoli otázky, tipy nebo připomínky, neváhejte nám napsat