Nominujte statečné osobnosti na Cenu Příběhů bezpráví!

18.5.2022 / Příběhy bezpráví

Znáte někoho, kdo statečně vzdoroval komunistickému režimu a zasloužil by za své postoje a činy uznání mladé generace? Je to třeba váš příbuzný, soused, někdo, kdo byl u vás ve škole na debatě nebo ho znáte úplně odjinud? Vyzvěte své žáky a studenty, ať ho/ji nominují na Cenu Příběhů bezpráví 2022!

Cenu Příběhů bezpráví každoročně uděluje studentská porota na základě nominací mladých lidí do 30 let. Právě v mezigeneračním propojení tkví její naprostá výjimečnost, nominovány mohou být žijící i nežijící osobnosti, které se aktivně postavily komunistickému režimu a zaslouží si za to naše uznání.

Pokud jste vyučující a rádi byste motivovali své žáky k nominaci pamětníka, využijte speciální aktivitu, kterou jsme pro tuto příležitost vytvořili.

Nominace můžete zasílat do 15.6.2022 prostřednictvím jednoduchého online formuláře. Samotná nominace vám zabere jen pár minut, ale má nedocenitelný význam pro hrdiny, kterým se takto rozhodnete vyjádřit úctu.

Slavnostní udílení cen obvykle probíhá na začátku listopadu během slavnostního ceremoniálu v pražské Lucerně při zahájení nového ročníku Příběhů bezpráví – Měsíc filmu na školách. V posledních dvou letech pandemie koronaviru tomuto slavnostnímu večeru nepřála, o to více se těšíme na letošní ročník, kdy budeme moci uctít hrdiny osobně. 

Přečtěte si příběhy laureátů z minulých ročníků a podívejte se na atmosféru slavnostního předávání ve fotogalerii.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete tuto výzvu šířit dál! Pamatujme, že i díky těmto hrdinům můžeme být svobodní.