Minulost nevyfotíte. Ptejte se těch, kteří to zažili.

Měsíc filmu na školách probíhá každý rok v listopadu a je určen žákům druhého stupně základních škol a středoškolákům. Vyučující ve školách promítají filmy k moderním československým dějinám a zvou na besedy pamětníky, historiky a filmaře. V uplynulých dvanácti letech se uskutečnilo více než 7 400 projekcí, kterých se zúčastnilo na 306 000 žáků.

 

V listopadu 2016 proběhl 12. ročník Měsíce filmu na školách, do kterého se zapojilo 573 základních a středních škol. Tématem byly příběhy lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů opustili dvé domovy.

Vyučující si vybírali z filmů k 

Hostem na besedách byl například laureát Ceny Příběhů bezpráví 2016 František Teplý, laureátka stejného ocenění z roku 2011 Hana Truncová, spisovatel a novinář Ivan Binar, historici Matěj Spurný a Petr Blažek, scénárista Štěpán Hulík a mnoho dalších.

Podívejte se na fotogalerii z Měsíce filmu na školách 2016.

Každá zapojená škola navíc dostala jako bonus metodickou příručku 3 podoby propagandy, brožuru Emigrace a život v exilu a výstavu Z místa, kde žijeme

     https://www.jsns.cz/projekty/pribehy-bezpravi/o-projektu/publikace    https://www.jsns.cz/projekty/pribehy-bezpravi/o-projektu/vystavy

 

13. ročník Měsíce filmu na školách proběhne v listopadu 2017. Téma a další informace zveřejníme na konci srpna.