Měsíc filmu na školách

Měsíc filmu na školách se koná od roku 2004 každý listopad na stovkách základních a středních škol po celé České republice. Zapojené školy pořádají projekce filmů s tématem československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na pofilmové debaty. Za 14 let existence projektu, uspořádaly školy 8 238 projekcí, kterých se zúčastnilo bezmála 336 000 žáků.

Měsíc filmu na školách 2019 

Seznamte své žáky a studenty s naší nedávnou minulostí. Promítněte film a pozvěte pamětníka, historika nebo filmaře na následnou besedu a připojte se tak ke stovkám škol po celé České republice.

 

 

  • Všechny potřebné informace k přihlašování najdete v sekci Jak se zapojit.
  • Nejste si něčím jistí? Odpovědi na nejčastější otázky jsme připravili v sekci tipy.
  • Můžete se také podívat na mapu všech letos zapojených škol.


 

Letošním tématem je pád železné opony. Ve filmech i doprovodných materiálech si připomínáme 30. výročí konce komunistického režimu nejen u nás, ale i v okolních státech.

I letos si můžete vybrat z nabídky filmů přímo k tématu, které přihlášeným školám zdarma pošleme na DVD:

Každá zapojená škola navíc zdarma získá tyto bonusové materiály:

Naše revoluce

Letos navíc nabízíme možnost zapojit se díky projektu Naše revoluce do Měsíce filmu na školách i trochu jinak. Zeptejte se s Vašimi žáky pamětníků, jak probíhala sametová revoluce právě ve Vašem městě. Najděte dobové fotografie, letáky a plakáty, projděte dobový tisk. Výsledky Vašeho pátrání zveřejníme na našich webových stránkách.

Podívejte se ve fotogalerii, jak se během akce debatuje na školách!