Měsíc filmu na školách

Měsíc filmu na školách se koná od roku 2004 každý listopad na stovkách základních a středních škol po celé České republice. Zapojené školy pořádají projekce filmů s tématem československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na pofilmové debaty. Za 15 let existence projektu, uspořádaly školy 8 944 projekcí, kterých se zúčastnilo více jak 386 000 žáků.

Měsíc filmu na školách 2019 

Seznamte své žáky a studenty s naší nedávnou minulostí. Promítněte film a pozvěte pamětníka, historika nebo filmaře na následnou besedu a připojte se tak ke stovkám škol po celé České republice.


 

Tématem posledního ročníku byl pád železné opony. Ve filmech i doprovodných materiálech jsme si připomínali 30. výročí konce komunistického režimu nejen u nás, ale i v okolních státech.

Byla možnost vybrat si z nabídky tématických filmů, které jsme přihlášeným školám zdarma poslali na DVD:

Každá zapojená škola navíc zdarma získala tyto bonusové materiály:

Naše revoluce

Letos navíc nabízíme možnost zapojit se díky projektu Naše revoluce do Měsíce filmu na školách i trochu jinak. Zeptejte se s Vašimi žáky pamětníků, jak probíhala sametová revoluce právě ve Vašem městě. Najděte dobové fotografie, letáky a plakáty, projděte dobový tisk. Výsledky Vašeho pátrání zveřejníme na našich webových stránkách.

Podívejte se ve fotogalerii, jak se během akce debatuje na školách!