V Praze je aktualizováno, přesouváme se do dalších měst

16.3.2018 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Jeden svět 2018 v Praze je za námi, ale přesouvá se do dalších 36 měst, promítat se bude od Karlových Varů až po Třinec.

Na školních projekcích festivalu Jeden svět v Praze se letos aktualizovalo 11 850 žáků a 715 vyučujících, kteří po filmech diskutovali s 46 moderátory a 32 hosty. Celkem jsme uspořádali 103 projekcí v kategorii Jeden svět dětem (z toho nově dvě „Relaxované projekce“) a 56 Pro studentky a studenty.  Během festivalu se sešla studentská porota a udělila cenu filmu Mír s vámi slovenského režiséra Juraje Mravce, který zachycuje životy obyčejných lidí uprostřed konfliktu na východní Ukrajině. „Vybrali jsme film, který je pro nás blízký a diváka zaujme svou autentičností a aktuálností tématu. Podle našeho názoru dokument nabízí více úhlů pohledu a ukazuje celou problematiku komplexně a zároveň přehledně,“ vysvětlují členové poroty.

V dalších 36 městech poběží festival ještě do poloviny dubna, jako první přebírají štafetu školních projekcí například v Brně, Hradci Králové či Karlových Varech. Pokud jste se ještě ve svém městě nepřihlásili podívejte se na termíny a udělejte to nyní.

Pokud už máte školní projekce za sebou, děkujeme za vaši účast. Protože se stále chceme zlepšovat, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu prostřednictvím krátkého Google dotazníku.

A jestliže jste se účastnili Projekce č. 1 nebo 2, nezapomínejte, že žáci do 13ti let můžou zhlédnuté filmy výtvarně ztvárnit a své výkresy poslat do naší výtvarné soutěže.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.