Bilancování a plány Příběhů bezpráví

28.12.2017 / Příběhy bezpráví

V roce 2017 jsme v Příbězích bezpráví připomínali osudy těch, kteří se v minulosti nevzdali a postavili se komunistickému režimu:

 

 

 

 

Příští rok nás čeká řada „osmičkových“ výročí a my se jim v Příbězích bezpráví budeme samozřejmě věnovat. Chystáme nové materiály k výročí února 1948, dokončíme výukovou hru „Operace Paměť“, připravíme osmý ročník Z místa, kde žijeme a čtrnáctý ročník Měsíce filmu na školách, studenti opět udělí Cenu Příběhů bezpráví, na portál zařadíme nové filmy a mnoho dalšího.

Pokud chcete dostávat pravidelné informace o tom, co se v Příbězích bezpráví právě děje a do čeho se můžete zapojit, odebírejte Bulletin a sledujte naši facebookovou stránku.

 

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci a setkávání v roce 2018!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.