Spustili jsme přihlašování na kurzy mediálního vzdělávání pro vyučující

24.8.2020 / Mediální vzdělávání

Nabídku celoročních kurzů jsme rozšířili o kurz pro vyučující na 1. stupni základních škol. Ten přidáváme k sérii navazujících seminářů pro vyučující na 2. stupni základních škol a na středních školách.

Bezplatné akreditované kurzy se skládají ze sedmi půldenních setkání (od 9:30 do 14:30) a konají se v Praze. Jejich součástí budou také debaty s odborníky z oboru k probíraným tématům. 

Kurz pro vyučující na 1. stupni ZŠ je spojený se seriálem V digitálním světě, kurz pro vyučující 2. stupně ZŠ a SŠ vychází z metodiky 5 klíčových otázek, metodické příručky Být v obraze 2 a pořadu Kovyho mediální ring

Kapacita každého kurzu je 25 účastníků.

Přihlaste se zdarma do 14. září 2020.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.