Reklama a marketing

Před reklamou prakticky není úniku, je na produktech, které si kupujeme, na plakátech a billboardech, na tramvajích, v rádiu, v televizi i na sociálních sítích. Je hlavním zdrojem příjmů pro tradiční i digitální média, velmi důležitá je také pro youtubery či instagramery - zvláště u nich je přitom těžké rozpoznat, co všechno v jejich tvorbě je reklama. Prozkoumejte podrobněji za využití připravených lekcí, jaké strategie marketéři používají k upoutání naší pozornosti a prodeji svých obsahů.

#FollowMe

2018 / 50 min. / titulky

Na Instagramu vzniká obrovské množství falešných profilů a internetoví roboti vyrábí nové followery pro ty, kteří si chtějí připadat úspěšnější. Reportér Nicolas odhaluje, jak byznys s falešnými účty funguje.

Mediální gramotnost se vyplatí: Výhodný telefon

2020 / 1 min.

Stačí pár kliků a je to. Na nový telefon sice nemá, ale proč si na něj nepůjčit, když je tak výhodně k mání?! Hrdina spotu bez váhání skáče na lep lákavé obchodní nabídce na internetu. 

Mediální ring 2 - Reklama a marketing

2021 / 6 min.

Jak čelit promyšleným přesvědčovacím technikám reklamy? Kovy vysvětluje, jaké nástroje marketing a reklama používají, aby přilákaly naši pozornost.

Po čem holky touží

2001 / 33 min.

Co si myslí jedenáct mladých slečen z různých společenských vrstev o médiích a o způsobu, jakým ovlivňují jejich život?

Proč a jak klikáme

2016 / 47 min. / titulky

Snaží se internetoví giganti maximalizovat své zisky podprahovým ovlivňováním našich rozhodnutí a získáváním si naší pozornosti na co možná nejdelší dobu? Jak je přimět k odpovědnosti a technologie vrátit do stavu, kdy v první řadě slouží svým uživatelům?

Show!

2013 / 68 min.

5Angels je hudební skupina složená z pěti náctiletých dívek. Plní si svůj sen nebo se stávají pouhým produktem showbyznysu?