Zapojte se do Měsíce filmu na školách!

26.8.2019

Právě jsme spustili přihlašování do již 15. ročníku Měsíce filmu na školách! Letošním tématem je pád železné opony. Ve filmech i doprovodných materiálech si připomínáme 30. výročí konce komunistického režimu nejen u nás, ale i v okolních státech. 

Až do 4. října máte možnost připojit se ke stovkám základních a středních škol, které budou v listopadu pořádat projekce filmů k čs. moderním dějinám a besedy s hosty - pamětníky, historiky či filmaři.

Seznamte své žáky a studenty s příběhy těch, kteří se v minulosti postavili komunistickému režimu. Promítněte film a pozvěte pamětníka, historika nebo filmaře na následnou besedu a připojte se tak ke stovkám škol po celé České republice.

  • Všechny potřebné informace k přihlašování najdete v sekci Jak se zapojit.
  • Nejste si něčím jistí? Odpovědi na nejčastější otázky jsme připravili v sekci tipy.
  • Můžete se také podívat na mapu všech letos zapojených škol.

I letos si můžete vybrat z nabídky filmů přímo k tématu, které přihlášeným školám zdarma pošleme na DVD:

Každá zapojená škola navíc zdarma získá tyto bonusové materiály:

  • plakátová výstava 1989 - Rok zázraků
  • publikace Emigrace a život v exilu
  • pro prvních 100 přihlášených výuková hra Operace Paměť

Naše revoluce

Letos navíc nabízíme možnost zapojit se díky projektu Naše revoluce do Měsíce filmu na školách i trochu jinak. Zeptejte se s Vašimi žáky pamětníků, jak probíhala sametová revoluce právě ve Vašem městě. Najděte dobové fotografie, letáky a plakáty, projděte dobový tisk. Výsledky Vašeho pátrání zveřejníme na našich webových stránkách.

 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.