Operace Paměť

Karel Metyš se v roce 2014 stal laureátem Ceny Příběhů bezpráví. Studentský porotce, který mu ocenění předával, o něm čekl: Na tomto muži si vážím toho, že ani v nejtěžších chvílích nepopřel své svědomí a víru, že měl vždy zájem o výchovu mladých lidí a svým optimismem dokáže nakazit i ostatní.“

Narodil se v Litomyšli, kde také studoval obecnou a měšťanskou školu a gymnázium. Po skončení války ve třinácti letech vstoupil do obnoveného Junáka a stal se jeho zapáleným členem. Na podzim roku 1948 se zúčastnil pohřbu Edvarda Beneše. Po únoru 1948 sestavoval společně se studentskou skupinou, složenou převážně ze skautů, protikomunistická prohlášení a po Litomyšli vylepoval ilegální letáky.

 

 


 

 


 

Pravidla soutěže

  • Od 22. do 26. října bude každý den na Facebooku a portálu JSNS.CZ zveřejněn jeden příběh člověka, jehož život poznamenal komunistický převrat v únoru 1948. Příběh však nebude dokončený a bude na soutěžících, aby poznali, jak se jeho či její příběh vyvíjel dále.
  • Na stránkách jsns.cz/SestavPribeh budou zveřejněny vždy tři možnosti pokračování příběhu. Jen jedna je ale ta správná. Každý soutěžící ve formuláři vybere jednu ze tří možností (1, 2, nebo 3) a vyplní svůj e-mail.
  • Každý den ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Výherce budeme kontaktovat na zadaný e-mail, a pošleme mu karetní hru Operace Paměť, která obsahuje 36 příběhů pamětníků.
  • Zadané e-maily využijeme pouze k oslovení výherců, pro žádná jiná sdělení je nebudeme využívat.
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.