Přihlaste se!

7.9.2016 / Příběhy bezpráví

Přihlašování do Měsíce filmu na školách je v plném proudu! Vyberte si způsob zapojení, vyplňte přihlášku a připravte i pro své žáky projekci filmu a besedu s hostem.

Letos si můžete vybrat z nabídky filmů, které se zaměřují na osudy lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů museli opustit své domovy:

Zabíjení po česku (David Vondráček / ČR / 2010 / 57 min.)

Swingtime (Jaromír Polišenský / ČR  2006 / 90 min.)

Tajné akce StB: Akce Kláštery (Ján Novák / ČR / 2008 / 14 min.)

Příběhy železné opony: Dráty, které zabíjely (Ján Novák / ČR / 2005 / 13 min.)

Příběhy železné opony: Opona dokořán (Ján Novák / ČR / 2006 / 14 min.)

Přečtěte si synopse filmů a podívejte se na ukázky ZDE.

Pokud se vám vybrané téma do výuky nehodí, vyberte si jakýkoliv film z naší nabídky filmů k tématu československých moderních dějin – k první republice, 2. světové válce a holocaustu, únoru 1948 a 50. letům, 60. letům a Pražskému jaru, normalizaci nebo sametové revoluci.

Ať už si vyberete jakýkoliv film, zdarma od nás dostanete DVD s filmy, brožuru Emigrace a život v exilu, plakátovou výstavu a metodickou příručku 3 podoby propagandy.


Podmínkou zapojení je uspořádání projekce a besedy s hostem.
 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.