Operace Paměť

Karla Charvátová získala studentskou Cenu Příběhů bezpráví v roce 2014. Mladí lidé ocenili především její neskonalou vnitřní sílu a statečnost, se kterou se komunistickému režimu po únoru 1948 postavila.

Po skončení války, během které byla nuceně nasazena, studovala práva na Karlově Univerzitě. Po únoru 1948 se zapojila do odboje - mapovala trasy možných přechodů a pomáhala tak převádět lidi přes hranice. Kromě toho se také podílela na tisku protikomunistických letáků a nechávala u sebe nocovat pronásledované lidi. 

 

 

 


 

 


 

Pravidla soutěže

  • Od 22. do 26. října bude každý den na Facebooku a portálu JSNS.CZ zveřejněn jeden příběh člověka, jehož život poznamenal komunistický převrat v únoru 1948. Příběh však nebude dokončený a bude na soutěžících, aby poznali, jak se jeho či její příběh vyvíjel dále.
  • Na stránkách jsns.cz/SestavPribeh budou zveřejněny vždy tři možnosti pokračování příběhu. Jen jedna je ale ta správná. Každý soutěžící ve formuláři vybere jednu ze tří možností (1, 2, nebo 3) a vyplní svůj e-mail.
  • Každý den ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Výherce budeme kontaktovat na zadaný e-mail, a pošleme mu karetní hru Operace Paměť, která obsahuje 36 příběhů pamětníků.
  • Zadané e-maily využijeme pouze k oslovení výherců, pro žádná jiná sdělení je nebudeme využívat.
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.