Operace Paměť

Karla Charvátová získala studentskou Cenu Příběhů bezpráví v roce 2014. Mladí lidé ocenili především její neskonalou vnitřní sílu a statečnost, se kterou se komunistickému režimu po únoru 1948 postavila.

Po skončení války, během které byla nuceně nasazena, studovala práva na Karlově Univerzitě. Po únoru 1948 se zapojila do odboje - mapovala trasy možných přechodů a pomáhala tak převádět lidi přes hranice. Kromě toho se také podílela na tisku protikomunistických letáků a nechávala u sebe nocovat pronásledované lidi. 

 

 

 


 

 


 

Pravidla soutěže

  • Od 22. do 26. října bude každý den na Facebooku a portálu JSNS.CZ zveřejněn jeden příběh člověka, jehož život poznamenal komunistický převrat v únoru 1948. Příběh však nebude dokončený a bude na soutěžících, aby poznali, jak se jeho či její příběh vyvíjel dále.
  • Na stránkách jsns.cz/SestavPribeh budou zveřejněny vždy tři možnosti pokračování příběhu. Jen jedna je ale ta správná. Každý soutěžící ve formuláři vybere jednu ze tří možností (1, 2, nebo 3) a vyplní svůj e-mail.
  • Každý den ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce. Výherce budeme kontaktovat na zadaný e-mail, a pošleme mu karetní hru Operace Paměť, která obsahuje 36 příběhů pamětníků.
  • Zadané e-maily využijeme pouze k oslovení výherců, pro žádná jiná sdělení je nebudeme využívat.