PARTNER

www.festivalsvobody.cz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ředitel projektu:
Karel Strachota
Koncept výstavy:
Kateřina Saparová
Autoři fotografií:
Karel Cudlín, Jaromír Čejka, Dezort Jovan, Lubomír Kotek, Dana Kyndrová, Vladimír Lammer, Jan Šibík, Jindřich Štreit
Grafika:
Mowshe

Výstava: Sliby versus realita

Propaganda vždy byla důležitým nástrojem nedemokratických režimů, nejinak tomu bylo v případě komunistického Československa mezi lety 1945 a 1989. Realita byla často mnohem šedivější, než rozjásané plakáty.

Výstava Výstava: Sliby versus realita Na deseti plakátech srovnává někdejší propagandistické přísliby lepší budoucnosti a následnou realitu. Barevné socialistické plakáty s budovatelskými hesly kontrastují s dobovými černobílými fotografiemi významných českých fotografů (Karla Cudlína, Lubomíra Kotka, Dany Kyndrové, Jana Šibíka, Jindřicha Štreita a dalších).

Počet kusů: 10 plakátů o velikosti A2; 4 ks na šířku, 6 ks na výšku

Plakáty s výstavou automaticky obdrží všichni pedagogové, kteří se zapojí do projektu Měsíc filmu na školách 2014.

Celou výstavu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

Výstava vznikla v rámci projektu: Příběhy bezpráví – podpora výuky moderních československých dějin s využitím audiovizuálních prostředků a moderních médií. Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/26.0103

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.