Mnichovská dohoda

Na konci září 1938 byla v Mnichově na schůzce čtyř velmocí podepsaná dohoda, kde se rozhodlo tzv. "o nás bez nás". V čem přesně spočívala a co jí předcházelo ve stručnosti představí krátký film Den, kdy byla podepsána mnichovská dohoda. Doporučené materiály odkazují například na její originální text.

Doporučený materiál

O mnichovské dohodě se často mluví, ale viděli jste někdy její originál či četli celý její text? V doporučených materiálech právě na něj odkazujeme. Můžete si ho přečíst v překladu i v originále.

Text si můžete přečíst zde.

 

 


Film: Den, kdy byla podepsána mnichovská dohoda (30. září 1938)

Česká republika / 2012 / 5 min.

Film z pořadu Slavné dny Stream.cz přibližuje osudový den, kdy představitelé velmocí v Mnichově rozhodli „o nás bez nás“. Přináší souhrn toho hlavního - co k dohodě vedlo, kdo ji podepsal a jak na ni zareagovali českoslovenští politici?

Informační text: Otázky a odpovědi

Informační text k filmu odpovídá na nejčastější otázky týkající se mnichovské dohody, například jak by vlastně nejspíš vypadala válka, pokud by vypukla už v roce 1938? Jak zpětně svou úlohu hodnotí velmoci? A co to vlastně byly Sudety?

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.