Objednejte si Bulletin mediálního vzdělávání

9.2.2018 / Mediální vzdělávání

Uvítáte tipy k výuce mediálního vzdělávání? Zajímá Vás, co je v této oblasti nového? Odebírejte Bulletin mediálního vzdělávání. Každý měsíc v něm naleznete analýzu mediálního sdělení, tip na aktivitu, kterou můžete vyzkoušet se žáky, aktualitu ze světa médií nebo představení mediálně-vzdělávacího projektu.

Bulletin obsahuje následující rubriky: 

Prohlédněte si předchozí bulletiny na projektové stránce Mediální vzdělávání, kde se můžete přihlásit k pravidelnému odběru newsletteru. Na tomto místě jsou také všechny materiály k mediálnímu vzdělávání a informace o připravovaných akcích. Aktuálně chystáme nové AV lekce (projděte si interaktivní mapu stávajících lekcí a aktivit), dále připravujeme jarní konferenci na téma Média a demokracie nebo druhý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, který opět přivede do škol novináře a mediální odborníky. Bližší informace o těchto akcích zveřejníme již brzy. 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.