Tipy do výuky

Prostřednictvím filmů a vzdělávacích aktivit získejte informace o aktuálních tématech v širších souvislostech, diskutujte o nich s žáky a naučte je, jak obhájit vlastní názor i vnímat názory ostatních. 

Kyberdžihád

V posledních letech se teroristické organizace v čele s tzv. Islámským státem zdokonalily nejen v páchání útoků, ale i jako vypravěči. V této audiovizuální lekci můžete prozkoumat, jaké prostředky a techniky jejich propaganda využívá.

Více informací

Nic než lži

V poslední době se zejména na sociálních sítích objevuje mnoho lží, polopravd a konspiračních teorií.  Tato audiovizuální lekce se zaměřuje na problematiku falešných zpráv (fake news). Ukazuje, jak vznikají, šíří se a jak s nimi lze bojovat. 

Více informací

Asociální síť

Jaké to je čelit na sociálních sítích záplavě nenávistných vzkazů? Kam až jsou schopni takzvaní internetoví trollové zajít? V této audiovizuální lekci poznáte několik konkrétních příběhů lidí, kteří to zažili - jak na straně agresorů, tak na straně obětí.

Více informací

Nenávist na internetu

Lidé v anonymním prostředí sociálních sítí snadno ztrácí zábrany a ventilují vlastní frustrace. Vulgární nadávky i drsné výhrůžky se mnohem snadněji píší, než říkají. Tato audiovizuální lekce ukazuje, jak mohou slova zraňovat. 

Více informací

Krym, návrat do vlasti

Dezinformace jsou v rozporu s fakty. Jejich cílem je přesvědčit ostatní, že je něco jinak, nebo v nich vyvolat pocit, že pravdu nelze zjistit. Tato audiovizuální lekce ukazuje, jak mohou dezinformace vytvářet a posilovat vysoce postavení politici.  

Více informací