Nenávist na internetu 

Lidé v anonymním prostředí sociálních sítí snadno ztrácí zábrany a ventilují vlastní frustrace. Vulgární nadávky i drsné výhrůžky se mnohem snadněji píší, než říkají. Tato audiovizuální lekce ukazuje, jak mohou slova zraňovat. 

OBSAH

V krátkém sociálním spotu sedí dvě ženy na přátelské večeři v drahé restauraci. Jedna z nich, vegetariánka, slušně odmítne steak, který jí číšník omylem donesl. A sklidí za to mnoho nadávek a pohrdavých komentářů. Něco podobného by si na veřejnosti nikdo nedovolil, na internetu je to naopak. 

K audiovizuální lekci jsou připraveny dvě aktivity, které můžete vyzkoušet ve třídě. V aktivitě Nenávist škodí zdraví se žáci zamýšlejí nad negativními důsledky nenávistných projevů. V aktivitě Nenech se strhnout žáci přemýšlejí o důvodech, které vedou uživatele internetu k nenávistným projevům, a také o tom, jak se lze těmto projevům bránit. 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.