Rádio Kobání 

Jakou roli mohou hrát média ve válečných konfliktech? Nová audiovizuální lekce  nás seznamuje se středoškolačkou Dilovan a rozhlasovou stanicí Rádio Kobání, kterou mladá dívka kurdského původu založila v sutinách svého rodného syrského města.

OBSAH: 

Dilovan začíná společně s kamarádkou vysílat pro obyvatele Kobání poté, co se toto město u syrsko-tureckých hranic po dlouhých bojích ubránilo ofenzivě tzv. Islámského státu. Rádio Kobání se pro místní stalo nejen zdrojem informací, ale i energie a pocitu stability v obdobích války i klidu. Vysílá rozhovory s místními uprchlíky, vojáky i novináři, kteří často přicházejí rovnou z míst střetů s Islámským státem.

Dilovan však není pouhou reportérkou, je  také dívkou, která na pozadí válečného konfliktu prožívá své lásky a přátelství. Film, jenž se nevyhýbá ani explicitním záběrům na oběti násilí, se stává průvodcem po syrském městě, kam se pomalu vrací život.

K audiovizuální lekci jsou připraveny dvě aktivity s názvem: Zpravodajství ve světě bomb (o roli médií ve válečných konfliktech) a S čím utečeš ty? (o tom dopadech válečných konfliktů na lidské hodnoty). Součástí lekce jsou i dva informační texty: Otázky a odpovědi, které poskytují vhled do syrském konfliktu, a Rádio Kobání z pohledu filmové výchovy

 

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.