Nic se neodpouští

Útok na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo v lednu 2015 otřásl Evropou. Nová audiovizuální lekce nás seznamuje s jednou z novinářek, která v ní pracovala. Na rozdíl od svých kolegů měla štěstí, že přežila. Lekce otevírá téma svobody projevu. 

Obsah: 

Zineb El Rhazoui, marocká aktivistka a novinářka, se netají svými kritickými názory na islám a náboženství obecně. Za svobodou vyjadřování odešla do Francie, kde se stala redaktorkou satirického časopisu Charlie Hebdo. Snímek sleduje pět let jejího života v období 2011 až 2016. Jeden z klíčových momentů je útok na redakci Charlie Hebdo v roce 2015, který následoval po vydání obálky s karikaturou proroka Mohameda. Kolegové Zineb jsou zavražděni a ona se v následujících měsících učí žít pod neustálou policejní ochranou. V této situaci se připravuje i na narození svého dítěte. Navzdory ztrátě iluze o bezpečí uprostřed západní společnosti neslevuje Zineb ze svého odhodlání bojovat proti fanatismu.

 

K audiovizuální lekci jsou připraveny dvě aktivity s názvem: Karikatury a Svoboda projevu v České republice. Součástí lekce je i informační text Otázky a odpovědi, který nabízí informace o týdeníku Charlie Hebdo a útoku a Nic se neodpouští z pohledu filmové výchovy

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.