Nic než lži 

V poslední době se zejména na sociálních sítích objevuje mnoho lží, polopravd a konspiračních teorií.  Tato audiovizuální lekce se zaměřuje na problematiku falešných zpráv (fake news). Ukazuje, jak vznikají, šíří se a jak s nimi lze bojovat. 

OBSAH LEKCE 

V krátkém dokumentu Nic než lži  (Tim White / Velká Británie / 2017 /26 min.) uvidíte konkrétní příklady fake news z druhé světové války, ukrajinské krize nebo amerických prezidentských voleb, které komentují mediální a bezpečnostní odborníci. V souladu s podtitulkem filmu - Jak bojovat s fake news - tvůrci představují způsoby, jak se lživým zprávám bránit. Dozvíte se více například o projektech StopFake, Bellingcat nebo First Draft News.

Součástí audiovizuální lekce jsou vzdělávací aktivity do hodin a informační a doprovodné materiály. Promítáním filmu se můžete připojit k akci Týdny mediálního vzdělávání, která běží do konce června.  Po vyplnění přihlášky získáte DVD s tímto filmem, sadu materiálů k mediálnímu vzdělávání a možnost pozvat si k vám na školu novináře nebo mediálního odborníka na debatu. 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.