Nic než lži 

V poslední době se zejména na sociálních sítích objevuje mnoho lží, polopravd a konspiračních teorií.  Tato audiovizuální lekce se zaměřuje na problematiku falešných zpráv (fake news). Ukazuje, jak vznikají, šíří se a jak s nimi lze bojovat. 

OBSAH LEKCE 

V krátkém dokumentu Nic než lži  (Tim White / Velká Británie / 2017 /26 min.) uvidíte konkrétní příklady fake news z druhé světové války, ukrajinské krize nebo amerických prezidentských voleb, které komentují mediální a bezpečnostní odborníci. V souladu s podtitulkem filmu - Jak bojovat s fake news - tvůrci představují způsoby, jak se lživým zprávám bránit. Dozvíte se více například o projektech StopFake, Bellingcat nebo First Draft News.

Součástí audiovizuální lekce jsou vzdělávací aktivity do hodin a informační a doprovodné materiály. Promítáním filmu se můžete připojit k akci Týdny mediálního vzdělávání, která běží do konce června.  Po vyplnění přihlášky získáte DVD s tímto filmem, sadu materiálů k mediálnímu vzdělávání a možnost pozvat si k vám na školu novináře nebo mediálního odborníka na debatu. 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.