Asociální síť 

Jaké to je čelit na sociálních sítích záplavě nenávistných vzkazů? Kam až jsou schopni takzvaní internetoví trollové zajít? V této audiovizuální lekci poznáte několik konkrétních příběhů lidí, kteří to zažili - jak na straně agresorů, tak na straně obětí.

OBSAH

Hlavním protagonistou dokumentu je moderátor britské radiostanice BBC Richard Bacon, který na sociálních sítích čelí útokům na sebe i na svou rodinu. Nenávistné a výhružné příspěvky se objevují už přes dva roky a jsou podepsány vždy stejným nickem. Novináře zajímalo, kdo za nimi stojí a co ho k takovému chování vede. Rozhodl se fenomén trollingu blíže prozkoumat a natočil film, v němž zjišťuje motivaci lidí, kteří píšou nenávistné komentáře, a zároveň ukazuje, jaký dopad má tento obsah na oběti.  

audiovizuální lekci jsou připraveny dvě aktivity, které můžete vyzkoušet ve třídě. V první – Kyberprostor jako náměstí – se žáci zamýšlejí nad tím, jaká data o sobě na internetu zveřejňují a jaké důsledky může zveřejnění těchto informací vyvolat. V druhé – Kyberšikana ve statistických datech – žáci pracují s výsledky výzkumu o kyberšikaně a učí se lépe porozumět grafům. Součástí lekce je
i informační text, který se zabývá kyberšikanou a trollingem, projekt Prevence proti šikaně na internetu nebo návrhy na týmové projekty.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.